Flowberry

My 2.0

Cesta k vyšší efektivitě prostřednictvím pozitivní týmové dynamiky

Proč přihlásit svůj tým ↓
My 2.0 – Cesta k vyšší efektivitě prostřednictvím pozitivní týmové dynamiky
Proč tento kurz absolvovat?

Úspěch v týmu je z 80 % o vztazích a z 20 % o spolupráci

Pozitivní dynamika je jedním z nejdůležitějších prvků budování důvěry, vzájemného respektu a inkluze, vedoucí k autentickým a vysoce efektivním týmům - prostřednictvím sebepoznání a porozumění druhým. Tento online kurz zkoumá různé cesty, jak zvýšit emocionální inteligenci směrem k pochopení druhých a umět se lehce vypořádat s obtížnými situacemi.

V dnešní době rychle se měnícího pracovního prostředí a dynamicky se rozvíjejících startupů je nezbytné začít tzv. od podlahy – od kultury, vzájemné důvěry a kognitivní diverzity. Pozitivní týmová dynamika je výsledkem společných hodnot a kolektivní víry, že právě tyto hodnoty vedou k vyšší efektivitě.

Na konci kurzu bude mít tvůj tým k dispozici nástroje připravené k okamžitému použití.

Cena za jednoho člena týmu od
9990 Kč
12990 Kč
Sleva do 31. 3. 2023
Workshop
Chci přihlásit sebe/svůj tým
Jayzk
Formát
Místo
Čeština
1 denní workshop
Přívozní 1064/2a
Praha 7 Holešovice
Máte otázky?
Metodika a způsob výuky

Jak to celé probíhá?

Tohle nejspíš z pracoviště znáte: jako tým/firma cítíte svůj potenciál, ale nejste schopni dosáhnout cílů, které jste si stanovili. Chybí vám metodický přístup, který by tuto vaši skrytou moc uvolnil. Tento 4-modulární kurz vám poskytne tzv. helicopter view na tebe a tvé členy týmu, abyste společně prozkoumali, vybudovali a udrželi autentické prostředí k dosažení vyšší efektivity.

Výukové materiály

Ke všem kurzům existuje sada materiálů, se kterými budeš pracovat jak na samotném workshopu, tak i potom při tvém dalším developmentu.

Praxe na prvním místě / learning by doing

Součástí výukových materiálů jsou pracovní listy, které je nutné pravidelně vyplňovat či doplňovat. Prvním a nejdůležitějším aspektem celého kurzu je praxe – jinými slovy nezáleží na tom, co se všechno dozvíte, ale jak to celé převedete do praxe.

Reflexe & feedback

Druhým důležitým aspektem pro úspěch je sebereflexe a umění přijmout feedback, ať už ode mě, tvého týmu nebo Flowberry komunity. V životě každého z nás existuje část naší osobnosti, kterou nevidíme – část, kterou nám pomohou odkrýt členové týmu formou feedbacku. V týmech toto pravidlo platí 2x!

Co si z kurzu odneseš?

Analýza vaší týmové DNA

Autentičtí jednotlivci budují autentické týmy. Váš tým během 4 lekcí pochopí, že radikální upřímnost, strukturovaný feedback a řízený konflikt je to, co vám pomůže zvýšit efektivitu. Naučíte se metody sebepoznání a sebereflexe pomocí budování empatie.

Osvojíte si mnoho nástrojů, cvičení a praktických rad vedoucích k dosažení vašich týmových cílů a objevení jednotlivých talentů každého z vás.

Společná vize, hodnoty a postoje – základ pro týmovou (firemní) kulturu

Základem každého týmu je společná vize, hodnoty a očekávání jeho členů. Vize je to, co nás žene vpřed v časech dobrých i zlých. Je to ten důvod, proč děláme to, co děláme. K dozažení této vize je nutné si společně nadefinovat týmovou kulturu, tedy způsoby, jak společnou vizi naplnit.

Pozitivní vs. negativní chování na pracovišti

Do týmové kultury patří souhrn hodnot, postojů a chování všech zapojených. Žijeme v době, kdy je možné pracovat odkudkoliv - jakkoliv. Proto je klíčové umět si nastavit základní principy, dle kterých budete spolupracovat – nebo se k sobě při práci chovat.

Definice rolí dle talentu a silných stránek členů týmu

Zažil jsem mnoho talentovaných lidí, kteří trpěli, protože nedokázali rozpoznat svůj dar/talent a dělali věci, ve kterých byli průměrní nebo dokonce až podprůměrní. Jak říkal Einstein: „Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“ To platí i v týmech při způsobu rozdělení rolí na základě talentu jeho členů.

Řízení konfliktů a umění nenásilné komunikace

Myslím si, že i špatná komunikace je lepší, než žádná komunikace. Nejdůležitějším aspektem fungování týmů je komunikace. Ta má svá pravidla a principy a v rámci modulu My 2.0 pochopíte, proč je konflikt zdravá součást každého týmu, který disponuje nástroji, jak zvládat těžkou situaci/komunikaci.

Leadership v 21. století

Leadership je téma, kterým se zabývá mnoho expertů. Můj úhel pohledu na to je jednododuchý: lídr se má věnovat lidem, lidem a zase lidem. Pokud máte v týmu lídra, který dává přednost businessu, tak je tu něco v nepořádku a existuje několik možností, jak to napravit.

Co si odnesete?

Praktické výstupy pro každodenní život

Osvojíte si mnoho nástrojů, cvičení a praktických rad vedoucích k dosažení vašich cílů a objevení svého talentu. Kurz je navržen tak, aby pomohl lidem různých věkových a profesních kategorií. Ať jste student/ka, profesionál nebo vedete vlastní business, pomůžeme vám najít to, co vás naplňuje a dodáme vám odvahu udělat první krok.

1. Asking the right questions

Check-in jako způsob jak se odpojit od každodenních problémůDefinice a pochopení vlastních hodnot, postojů, názorů a vzorců chování Definice osobního poslání a záměruAnalýza minulosti a současnostiAudit životních rolíSestavení akčního plánu k naplnění své vizeDefinice své talentové škály a osobnostní testyMentoring a jeho význam pro osobní a profesní rozvojCheck-out (a jak dále praktikovat získané znalosti)

2. Opportunities to identify

Learn simple, practical research methods to gather data, extract the most relevant insights and frame your innovation challenge in a clear and compelling way.

3. Ideation & Concepting

Lead creative processes that harness the power of teams to get beyond the obvious, generate new ideas and create early stage concepts.

4. Business Innovations

How to bring your ideas to life quickly through prototypes. Build, test, iterate and measure your impact to continuously drive toward success.

Kdo by tento kurz měl absolvovat?

Profily absolventů kurzu My 2.0

Kurzem My 2.0 za posledních několik let prošlo mnoho leaderů, šéfů a členů týmů různých velikostí. Navazuje na kurz Já 2.0, kde se zabýváme autentičností jednotlivců a jejich osobním rozvojem.

Na tento kurz se hlasí celé týmy (pracovní, studentské, sportovní a jiné), se kterými spolu nastavujeme techniky a strategie pro jejich efektivnější spolupráci (co děláme), založenou na společné vizi (proč to děláme) a kultuře (jak to děláme).

Reakce

Názory a feedback učástníků kurzu

"Workshop Já 2.0 mi pomohl utříbit si nejen vlastní hodnoty, ale i kvality osobnosti a lépe tak porozumět určitým reakcím. My 2.0 dal těmto poznatkům úplně nový rozměr. Naučí Vás, jak komunikovat a pracovat s týmem a proč je důležité vnímat každou osobnost individuálně. Dva dny pod Marvovym vedením byly naprosto perfektní. Svým přátelským a profesionálním přístupem dokázal hned v prvních minutách navodit uvolněnou a přesto intimní atmosféru, že prostě chcete sdílet. Předat tolik kvalitního 'know-how' během 2 workshopů, které navíc můžete hned uplatnit v praxi a vidět efekt, umí jen málokdo. Marve, díky za to! :)"

Hana Kučerová
CEO, Opero.cz
Registrace

Mám zájem a chci přihlásit svůj tým

Vážím si tvého zájmu. Toto je nezávazná registrace. Po jejím zaslání se ti ozvu, probereme detaily a registraci spolu dokončíme.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kurzem vás provede

Marv Shamma
MSc. Marv Shamma, M.A., CPT
Learning Experience Designer & Facilitator
Narodil jsem se v Bagdádu, přežil dvě války, zažil otce jako politického vězně a přišel o část rodiny i střechu nad hlavou - z ničeho nic - téměř ze dne na den. Ve věku 12ti let jsem se přestěhoval do Evropy–ČR, kde jsem na pomezí dětství a puberty zápasil s kulturními a společenskými výzvami, zejména ve snaze rychle se adaptovat a porozumět novému mindsetu. Více zde.